Na úterý 18. 6. jsme pro 4. B naplánovali turistický výlet Českým rájem. Z Doudleb jsme vyjeli v 6h ráno a skoro po tříhodinové okružní jízdě vlakem jsme se dokodrcali na zastávku Hrubá Skála. Odtud jsme se vydali po modré turistické trase, prošli jsme Myší dírou až k zámku Hrubá Skála. Po krátkém občerstvení jsme pokračovali po naučné stezce Hruboskalska, kde jsme obdivovali krásné skalní vyhlídky. Zanedlouho jsme se dostali k hradu Valdštejn. Před návštěvou samotného hradu jsme se odměnili hodinovou pauzičkou, abychom nabrali sílu na zbytek cesty. Z hradu Valdštejn jsme se pak už vydali na vlak do Turnova se zastávkou na skalní vyhlídce Hlavatice. Turistika lesem v tomto parném dni byla velmi příjemná a možná i proto děti celý výlet zvládly bez problémů. Děti byly nadšené a vůbec jim nevadilo, že našlapaly skoro 12 km.