Žabičky

Konec února jsme v naší třídě trávili ve velmi malém počtu, jelikož děti schvátily bacily. Březen školáci začali jarními prázdninami a ve školce byl omezený provoz. Děti byly spojeny do jedné třídy a užívaly si přítomnost starších kamarádů. Následující týden nás navštívila paní s projektem ZDRAVÍK A ZVÍŘÁTKA, kde se děti dozvěděly, co je pro naše tělo prospěšné a jak žijí zvířátka v lese a na farmě. Další týden jsme měli divadlo k tématu ,,FARMA ZVÍŘAT“. Děti pohádka velice zaujala a s chutí se nechaly vtáhnout do děje. První jarní den jsme se společně s třídou Veverek rozloučili se zimou vynášením Moreny. Průvodem přes Doudleby a hlasitým zpěvem za doprovodu rytmu nástrojků, nesly děti bábu Zimu až na Bělisko, kde jsme ji hodili do řeky, aby odplula a odevzdala vládu jaru. Na Bělisku pak byl připravený program s jarní tématikou, který si děti moc užily. Nyní se v Žabičkách připravujeme na Velikonoce. Povídáme si o zvycích, které tento svátek provázejí. Děti si ozdobily vejdunky novou zdobící technikou a zasely obilí. Těšíme se, až si budeme užívat svátky jara a krásné prožití přejeme i vám.

Veverky

Březen nám začal jarními prázdninami, které jsme si užili s menšími kamarády ze třídy Žabiček. Povídali jsme si o blížícím se jaru, na procházkách jsme pozorovali první jarní kytičky a učili jsme se jejich názvy. Navštívila nás paní s projektem „Zdravík a zvířátka“, kde jsme se dozvěděli něco o zdraví a o zvířátkách. Další akcí byla pohádka s názvem “Farma zvířátek”, kde děti poznávali jednotlivé druhy zvířat, jejich názvy, počty, barvy, kde žijí a co jedí. A pak už nastal pro nás nejradostnější den v týdnu a to první jarní den, kdy jsme společně se třídou Žabiček vynesli paní zimu Morenu a přivítali jaro. Na Bělisku nám paní učitelky připravily zábavné jarní úkoly, zahráli jsme si hru zlatá brána a našli kytičkový poklad. A protože se nám blíží další krásné svátky a to Velikonoce, tak si povídáme o velikonočních tradicích, sázíme obilí, vyrábíme z keramiky zápichy do květináčů a těšíme se na koledu.