Uběhl nám další rok a máme tu rok 2024 a co se od posledních zpráv ještě z roku 2023 u nás ve třídě Veverek seběhlo? V prosinci jsme oslavili svátek sv. Mikuláše, kdy nás navštívil společně s čertem i andělem. Všichni jsme byli moc stateční a hrdě jsme všem třem zazpívali písničku o jednom chlupatém čertovi. Také jsme nacvičili pohádku O dvanácti měsíčkách, kterou jsme maminkám, tatínkům, babičkám, dědečkům a dalším návštěvníkům zahráli na vánoční besídce, která byla spojena i s tvořením pro děti s rodiči. A cože jsme to tvořili? Co jiného před vánoci, než vánoční stromeček ze dřeva. 🙂Dále nás navštívil Ježíšek a přinesl nám spoustu krásných dárečků jak vzdělávacích tak pro radost na hraní ( např. kouzelné čtení, magnetické stavebnice, panenku, trenažér pro řidiče,…). Také jsme zahájili plavecký výcvik v bazénu v RK, který pokračoval i po novém roce. Plavání jsme si nesmírně užili a na konci kurzu jsme všichni dostali tzv. “mokré vysvědčení”. V lednu jsme si povídali o Třech králích, o různých sportech, ze kterých jsme si vyzkoušeli např. biatlon, curling. V únoru nás navštívilo loutkové divadlo paní Jany Vyšohlídové s pohádkou “Chaloupka z perníku”, které se nám moc líbilo. A pak už se přiblížil nejvíce očekávaný den a tím byl “karneval”. Paní učitelky si pro nás připravily hry, soutěže, diskotéku a i tombolu. Závodili jsme v přenášení vajíčka na lžíci, ve sbírání balónků, kdy jsme se posouvali na pennyboardu a balónky jsme sbírali do košíčku, tanec s nafukovacími balónky a házení na plechovky. Hráli jsme židličkovanou a zatrsali si na diskotéce. V tombole jsme každý něco vyhráli a celý den jsme si náramně užili. 🙂 Tak zase příště 🙂 

Novinky od Žabiček

Naposledy jsme se rozloučili tím, jak se těšíme na Vánoce a co nového nás čeká. V prosinci jsme využili první sněhové nadílky a vyrazili bobovat. Potom již následovala vánoční besídka pro rodiče s tvořeníčkem. Některé maminky přinesly ochutnat cukroví a jiné dobroty. Děti se chopily cukroví a rodiče tvoření. Besídka se velice zdařila. Pak už jsme se těšili na Ježíška, který nás navštívil i ve školce. Po Novém roce jsme si vyprávěli o zvířátkách a ptáčcích, kteří nás v zimě potřebují. Proto jsme uskutečnili tématickou vycházku do lesa ke krmelci. Během podzimu jsme nasbírali a nasušili kaštany a rodiče přispěli různými dobrotami. Zvířátka měla určitě radost a děti dobrý pocit z pomoci. Únor zaklepal na dveře a přinesl nám divadlo pro celou školku O chaloupce z perníku. Pohádka byla moderně pojata, plná krásné hudby a neobvyklých zvuků, které děti velmi zaujaly. Následoval karneval, na který se děti velmi těšily. Přišly ve svých oblíbených maskách. Celé dopoledne bylo plné soutěží, her a tanečků. Domů odcházely děti plné dojmů. Nyní už se těšíme na příchod jara a akcí s ním spojených.