V pátek 29. listopadu byl v podvečer již tradičně rozsvícen v parčíku před školou vánoční strom. Této slavnostní události předcházely více jak měsíční přípravy adventních dílen a vystoupení pěveckých sborečků ze školky a ze školy.

Úderem patnácté hodiny se otevřely dveře školy pro všechny zájemce z řad dětí i rodičů o drobné vánoční dárky a dekorace, které si mohli všichni vlastnoručně vyrobit nebo získat za malý poplatek. Celkem v deseti dílnách si mohli návštěvníci vytvořit pod vedením zručných vedoucích dílen z řad pedagogických pracovníků školy a šikovných žáků různá vánoční přáníčka a ozdoby, zajímavé stromečky, věnečky, rybičky a ozdobené šišky. Pracovalo se různými technikami od prostého stříhání, přehýbání a lepení papíru přes drátování, zdobení keramiky, až po aranžování různého materiálu. V celé budově školy panovala pohodová pracovní atmosféra vykouzlená též nápaditou výzdobou oken. Nezapomnělo se ani na chutné občerstvení a promítání obrázků z akcí školy v útulné kavárničce.

žáci vyrábějí vánoční dekorace

                V 16.45 hodin byl konec “práce“ ve škole a jen neradi někteří účastníci dílen opouštěli budovu s tím, že se ještě nestihli podívat na tohle a navštívit tamtu dílnu. Mezitím se již před 17. hodinou zaplnil do posledního místečka zdejší kostel. Všichni s napětím očekávali vystoupení dětí mateřské školy, základní školy a hostů: Hubertových trubačů z Podorlicka. Na úvod všechny přítomné pozdravil pan starosta Ivan Keprta a popřál klidný předvánoční čas. Pak již tóny zimních a vánočních písní a koled naplnily celý prostor a potěšily každého z nás.

Před 18. hodinou se většina Doudlebáků shromáždila před školou, kde je opět vítali Hubertovi trubači a pozdravil pan starosta. Rozsvícením nově nazdobeného vánočního stromu a odpálením slavnostního ohňostroje nastal v Doudlebách čas adventu, který byl zakončen posezením ve znovu otevřeném společenském sále hospůdky Lena.

                Závěrem se patří poděkovat všem aktivním účastníkům, pracovitým organizátorům městyse

a školy, místním hasičům i štědrým sponzorům, bez kterých by se taková akce jen těžko úspěšně uskutečnila. Děkuji a přeji všem předvánoční pohodu a klid.

František Klapal