V pátek 1. prosince 2017 byl v podvečer v parčíku před školou již tradičně rozsvícen vánoční strom. Této slavnostní události předcházely též tradiční adventní dílny v budově školy. Od patnácti hodin si mohli návštěvníci z řad dětí i rodičů vlastnoručně vyrobit nebo získat za malý poplatek drobné dárky a dekorace. Celkem v jedenácti dílnách se pod vedením zručných vedoucích dílen z řad pedagogických i nepedagogických pracovníků školy vyráběla různá vánoční přáníčka a ozdoby, zajímavé stromečky, svícny a věnečky. V celé budově školy panovala pohodová pracovní atmosféra, kterou podpořilo chutné občerstvení a promítání obrázků z akcí školy v útulné kavárničce.

Před 17. hodinou se v parčíku před školou u pódia shromáždil poměrně velký dav diváků posilněný příjemným a hlavně teplým občerstvením podávaným nově ze třídy na školním dvoře. Všichni s napětím očekávali vystoupení dětí mateřské školy, základní školy a hostů z Rychnova nad Kněžnou – Hubertovi trubači. Na úvod všechny přítomné pozdravil pan starosta Jiří Kaplan a popřál klidný předvánoční čas. Melodie zimních a vánočních písní a koled nás nezadržitelně vedly  k samotnému vrcholu pátečního podvečera, kterým bylo rozsvícení vánočního stromu a odpálení slavnostního ohňostroje. Lidé se pak s pocitem příjemně stráveného odpoledne a naladěni sváteční atmosférou nadcházejícího adventu jen pomalu rozcházeli do svých domovů.

Závěrem se patří poděkovat všem aktivním účastníkům, pracovitým organizátorům městyse a školy, místním hasičům i štědrým sponzorům, bez kterých by se taková akce jen těžko úspěšně uskutečnila. Děkuji a přeji všem předvánoční pohodu a klid.

František Klapal, ředitel