Adventní dílny

Adventní dílny


V pátek 30. listopadu byl v podvečer již tradičně rozsvícen v parčíku před školou vánoční strom. Této slavnostní události předcházely více jak měsíční přípravy adventních dílen a vystoupení pěveckých sborečků ze školky a ze školy.

Úderem patnácté hodiny se otevřely dveře školy pro všechny zájemce z řad dětí i rodičů o drobné vánoční dárky a dekorace, které si mohli všichni vlastnoručně vyrobit nebo získat za malý poplatek. Celkem v jedenácti dílnách si mohli návštěvníci vytvořit pod vedením zručných vedoucích dílen z řad pedagogických pracovníků školy a šikovných žáků různá vánoční přáníčka a ozdoby, zajímavé stromečky, věnečky, hvězdičky a ozdobené svícny. Pracovalo se různými technikami od prostého stříhání, přehýbání a lepení papíru přes přitloukání hřebíků, zdobení keramiky, až po aranžování různého materiálu. V celé budově školy panovala pohodová pracovní atmosféra vykouzlená též nápaditou výzdobou oken. Nezapomnělo se ani na chutné občerstvení a promítání obrázků z akcí školy v útulné kavárničce.

V 16.45 hodin byl konec “práce“ ve škole a jen neradi někteří účastníci dílen opouštěli budovu s tím, že ještě nestihli podívat se na tohle a navštívit tamtu dílnu. Mezitím se před 17. hodinou v parčíku před školou u pódia shromáždil poměrně velký dav diváků posilněných příjemným občerstvením podávaným ve dvoře školy. Všichni s napětím očekávali vystoupení dětí mateřské školy, základní školy a hostů z Dobrušky hrajících na žesťové nástroje. Na úvod všechny přítomné pozdravil nový pan starosta Ivan Keprta a popřál klidný předvánoční čas. Pak již tóny zimních a vánočních písní a koled přenesly nás všechny až k samotnému vyvrcholení pátečního podvečera, kterým bylo rozsvícení vánočního stromu a odpálení slavnostního ohňostroje. Vítr odvál poslední jiskry na obloze a lidé se pomalu rozcházeli do svých domovů s pocitem příjemně stráveného odpoledne a naladěni sváteční atmosférou nadcházejícího adventu.

Závěrem se patří poděkovat všem aktivním účastníkům, pracovitým organizátorům městyse a školy, místním hasičům i štědrým sponzorům, bez kterých by se taková akce jen těžko úspěšně uskutečnila. Děkuji a přeji všem předvánoční pohodu a klid.
František Klapal

2018-12-04T06:26:21+00:00 22.Lis, 2018|