V úterý 24.9.2019 proběhlo v Kostelci nad Orlicí na nově zrekonstruovaném atletickém stadionu zápolení žáků 1. stupně. Šlo o sportování, které jsme měli naplánované již na červen loňského školního roku, kdy nás velké horko nepustilo na stadion. Nyní si děvčata a chlapci z 2. – 5. třídy změřili své síly v atletickém čtyřboji – sprint na 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem a vytrvalostní běh na 400 metrů.
Jelikož nám počasí tentokrát přálo, všichni jsme si sportování užili. Dětem se velmi líbily volné aktivity a nám učitelům jejich nadšení a chuť podat co nejlepší výkon.
Poděkování patří všem sportovcům, rozhodčím i žákům deváté třídy, kteří pomáhali s organizací i vyhodnocením soutěže, což zvládli bez chybičky.
Drobné ceny potěšily snad všechny účastníky a medaile a diplomy budou těm nejúspěšnějším připomínat tento den.
Lenka Jeništová