Den s dopravní výchovou – MARKÉTINA DOPRAVKA

Den s dopravní výchovou – MARKÉTINA DOPRAVKA

Logo Markétina dopravka

Ve čtvrtek 12. prosince 2019 navštívili naši školu pracovníci Týmu silniční bezpečnosti s jedním ze svých programů -Markétina dopravka. Děti prošly čtyřmi pracovišti. Témata, kterými se zabývaly, byla bezpečnost v autě, vybavení a chování cyklistů, první pomoc a záchranný systém v ČR a nakonec chování a oblečení chodců. K ověření účinnosti velmi pěkně připraveného a zrealizovaného dopoledne prošly děti v předchozím týdnu testováním a to je čeká i po dnešním dopoledni v následujících dnech.

ukázka zádržného systému v autěžáci diskutují se záchranářem

 

 

 

 

 

 

ukázka vybavení cyklistyukázka bezpečnostních prvků

 

 

 

 

 

 

 

Pro zajímavost:

Tým silniční bezpečnosti je organizace založená v roce 2010 a financovaná částí ze 3% povinného ručení řidičů. Čítá 4 stálé pracovníky a řadu externích pracovníků, převážně z řad studentů. Vznikla v Liberci, kde nejvíce působí, ale pomalu se její působnost rozšiřuje i do jiných krajů ČR.

Program, kterým naše děti prošly, byl velmi pěkně připraven i zrealizován.žáci se obklopili Markétu - symbol dopravní výchovy

                                                                                                                                                  Jaroslava Brodinová

2019-12-12T12:29:01+01:00 12.Pro, 2019|