Koncert manželů Kocůrkových

Koncert manželů Kocůrkových

 

 

 

 

 

 

 

 

Ve čtvrtek 25. dubna se žáci prvního i druhého stupně naší školy zúčastnili hudebního výchovného koncertu v kostele. Manželé Kocůrkovi si pro nás připravili velmi zajímavý program. Nechyběly v něm hudební ukázky našich hudebních velikánů – B. Smetany, A. Dvořáka a L. Janáčka . Navíc jsme se mohli seznámit se spoustou neobvyklých hudebních nástrojů z různých koutů světa – ústní varhany šeng z Číny, flétna šakuhači z Japonska, soubor tradičních nástrojů a Panova flétna z Himalájí a soubor nástrojů z Tibetu. Také jsme si mohli prohlédnout a poslechnout, jak zní strunné nástroje ze středověku a z období renesance /niněra – nástroj z počátku 11.století ,trumšajt předchůdce dnešní basy ve tvaru gotické věže a další hudební nástroje, například kravské nebo kamzičí růžky. Nakonec jsme si společně s kytarou zazpívali písně lidové i moderní.

 

Děkujeme za krásný a zajímavý hudební zážitek.

Petra Štěpánková

 

2019-05-03T08:12:46+00:00 30.Dub, 2019|