housenka ze sněhu

skupina žáků na sjezdovce

V pondělí 6. ledna vyrazili žáci sedmých a část  osmé třídy na lyžařský výcvik do Deštného v Orlických horách. Počasí nám od samého začátku přálo a dobře upravená sjezdovka na Špičáku poskytovala ideální podmínky pro zahájení výcviku.

Ubytováni jsme na Chalupě u Supa, která poskytuje solidní standard ubytování a majitelé nás zahrnují skvělým jídlem.

chalupa u supa    večeře

Všem už se podařilo vyjet na vleku až na vrchol sjezdovky a většina zvládá sjíždění bez větších problémů.

žáci na sjezdovce

Ve středu odpoledne se nám počasí začalo maličko kazit, takže jsme ve čtvrtek dopoledne byli nuceni udělat malou pauzu ve výcviku a věnovali jsme se stavbám ze sněhu.

žáci staví stavby ze sněhu   žáci staví stavby ze sněhu

děvčata a Olaf

housenka ze sněhu

chlapci a iglú

Závěrečný den se opět umoudřilo počasí a tak jsme mohli vyrazit zase na sjezdovku. Tentokrát na tu „velkou“ – Marta 2 v Deštném v OH.

Ne všichni si však troufli sjet ten „šílený“ kopec a tak jen dvacítka odvážných se nechala vyvézt čtyřsedačkou tan někam nahoru.

Po čtyřech jízdách toho většina měla dost. Navíc jsme byli svědky úrazu, pro který na svah dorazila Horská služba. A tak jsme úspěšně a beze ztrát výcvik zakončili.

Cestou domů každý účastník obdržel „placku“ jako ocenění za své výkony.

placka lyžař