Mladí zdravotníci

Mladí zdravotníci


Dne 24. 4. 2019 jsme se zúčastnily okresního kola Hlídek mladých zdravotníků. Z naší školy jela dvě družstva – z I. stupně a II. stupně. Dohlížela na nás paní učitelka Jeništová.
Soutěž začala v 9 hodin společným nástupem, kde nás přivítaly pracovnice ČČK v Rychnově nad Kněžnou Veronika a Veronika, které nás seznámily s pravidly a průběhem soutěže. Po přečtení a potvrzení slibu jsme se rozešly na stanoviště. Děvčata z I. stupně ošetřovala tato poranění – zástava srdce, uštknutí hadem, pád ze stromu s úrazem hlavy. Dále musela předvést obvazovou techniku improvizovaným materiálem a dopravu raněných. Děvčata z II. stupně měla ještě ošetření otevřené zlomeniny a poranění břicha s vyhřezlým střevem a bezvědomí.
Na soutěž jsme se připravovaly již od podzimu a potěšilo nás, že obě družstva obsadila 3. místo. Po celou dobu jsme musely spolu spolupracovat a radit si. Zjistily jsme, že stále se máme co učit a zdokonalovat se. Každá situace je jiná a mění se a vyvíjejí se i způsoby ošetření. Snad budeme schopné jednou pomoci, až to bude nutné.
Za zdravotní kroužek
Toni H., Vali F., Simi B., Verča P., Laura V., Kristy M., Terka B., Eliška P. Káťa N. a Terka M.,

2019-04-30T10:20:51+00:00 30.Dub, 2019|