V úterý 29. června jsme se s žáky 3. ročníku vydali na plánovaný výlet do Letohradu. Už cestou na nádraží se ale nad námi začaly doslova stahovat černé mraky a proletovat blesky. Bylo jasné, že na pěší túru z Lukavice do Letohradu nedojde.

Deštivé dopoledne jsme tedy nakonec strávili v Muzeu řemesel, kde se děti dověděly spoustu zajímavostí, dokonce si hravou formou vyzkoušely, jak funguje tkalcovský stav.

Po prohlídce muzea se počasí umoudřilo a my se mohli vydat pro zmrzlinu na letohradské náměstí. Mimochodem, věděli jste, že v zámecké parku tam mají papoušky a bílého klokana?

Po sladkém osvěžení následoval nejočekávanější bod školního výletu. S dětmi jsme zavítali do Funparku Skipi, který je plný trampolín, prolézaček, lanových překážek a dalších zábavných atrakcí. Vůbec se nedivím, že děti do 2 hodinách dovádění málem vykoupily všechny zákusky a nanuky v místní restauraci. Vybitou energii bylo zapotřebí získat zpět. 🙂

Ač to ráno vypadalo všelijak, nakonec se výlet vydařil na jedničku. A pěší túra? Na tu dojde někdy příště. 🙂