Tonda Obal na cestách

Tonda Obal na cestách

Po třech letech se do naší základní školy opět vrátil Tonda Obal. https://www.tonda-obal.cz/
Žáci všech tříd od první po devátou měli možnost seznámit se s Tondou Obalem. Do naší základní školy totiž přijeli lektoři společnosti EKO – KOM se školním vzdělávacím programem Tonda Obal na cestách. Program je vlastně pojízdnou výstavou, která žáky učí jak, kam a proč se odpad třídí a co se z něho vyrábí. Mají možnost podívat se na vzorky recyklovaných materiálů. Celý program probíhal pod taktovou profesionálních lektorů, kteří žáky interaktivní formou seznámili přiměřeně k věku s problematikou třídění a recyklace odpadu. Žáci se tak dověděli, že v České republice je asi 150 skládek a že nejlepší je odpad vůbec netvořit. Z programu si odnesli mnoho poznatků i dovedností, jak správně přistupovat k odpadu, aby ho vyprodukovali co nejméně.

Cíle vzdělávací akce:
•Žáci by měli bezpečně znát barvy kontejnerů, které jsou běžně na ulicích a vědět co do nich patří.
•Měly by vědět, proč se odpady sbírají: chrání se příroda, něco se z nich vyrobí.
•U běžných odpadů dokáží říct, zda jsou z papíru, plastu, skla nebo se jedná o nápojový karton.
•Nenechají se zmást chytáky v oblasti třídění (zrcadlo, polystyren, …).
•Znají konkrétní výrobky z recyklovaných odpadů.
•Mají základní povědomí o skládkách, spalovnách a třídících linkách.
•Vědí, kde najdou informace o třídění odpadu (nálepky na kontejnerech, weby).
•Umí pracovat se zdroji v oblasti třídění odpadů.

František Klapal

2018-11-30T11:18:24+00:00 30.Lis, 2018|