To je název prvního bloku primární prevence, kterou ve spolupráci s naší školou vykonává Centrum primární prevence Královéhradeckého kraje SEMIRAMIS. Ve středu 25.10. se tento blok týkal žáků 6. a 7. třídy.
Lektorky spolupracují s třídními učitelkami a ty se pak aktivně podílejí na průběhu tříhodinového programu. Uvodní setkání byla zaměřena na hry a techniky, které jsou orientovány na poznání třídy. Nedílnou součástí bylo i nastavení pravidel vzájemné spolupráce.
I když na začátku setkání komunikovali s lektorkami pouze jednotlivcí, postupem času se do diskuse zapojovali i další žáci. V kolektivu tříd panovala přátelská atmosféra.
A reakce žáků?
.. program se mi líbil, hry byly zajímavé, hlavně evoluce
.. sezení v kruhu mi tolik nevyhovovalo, ale to se dá s klidem přehlédnout
.. dávám 10 bodů z deseti