Ve středu 9.6.2021 se žáci osmých tříd vydali na exkurzi do Brna, kam jsme dorazili přímým vlakem z Ústí nad Orlicí za necelou hodinu a půl. Cílem naší cesty byla výstava Lidské tělo, která se konala na brněnském výstavišti. Cestou tam jsme si prošli centrum města, zahrady pod hradbami Špilberku a přes Mendlovo náměstí jsme dorazili na výstaviště. Prohlídka výstavy trvala přibližně 2 hodiny a byla opravdu velmi reálná a poučná. Poté jsme se přesunuli tramvají zpět do centra města, kde jsme se na Brno podívali ještě z výšky z vyhlídky katedrály sv. Petra a Pavla. Následoval rozchod, který většina žáků využila k návštěvě obchodního centra Vaňkovka, kde si koupili nějaké „suvenýry“ z Brna a náležitě se občerstvili. Následoval odjezd domů opět přímým vlakem do Ústí nad Orlicí, kde jsme dorazili krátce po 18h.