Na chalupě U Supa

Na chalupě U Supa

Letošní bohatá sněhová nadílka prodloužila 33 žákům 7. a 8. třídy vánoční prázdniny, protože odjeli na lyžařský výcvik do Deštného v Orlických horách.
Že si ho užili, jak se patří, o tom níže. A že nejenom díky sněhu, ale i díky několika dospělákům, o tom nyní. Pan ředitel Klapal zorganizoval celý kurz včetně dopravy, zapůjčení lyží i výuky na snowboardech, na mladých paních učitelkách Pastvové a Šafaříkové bylo hned poznat, že mají s výukou v lyžařských školách bohaté zkušenosti, super ubytování s výbornou kuchyní a osobitým majitelem panem Strnadem a jeho manželkou zajistila paní učitelka Drtinová, která byla stejně jako já za hlídačku po večerech, sběračku hůlek a padlých lyžařů, kameramanku, ale i bohužel zdravotnici. To potvůrka viróza byla tím jediným stínem na celém lyžařském kurzu, to ona některým zkrátila pobyt na horách.
Pochvala patří všem dětem za pěkné chování a šikovnost na vleku a na svahu. A nakonec ohlasy samotných žáků, které byly jen v superlativech. Vlastně ne, ještě jedna vada se našla. Prý byl ten lyžák moc krátký.
… bylo to tam super, moc dobře tam vařili, pán s paní byli strašně příjemní
– jel bych ještě jednou, užil jsem si to
– nejvíc mě bavilo skákání do sněhu a lyžování, klidně bych tam byla měsíc
– byla tam zábava a sranda, začala jsem se bavit i s holkama, s kterýma se jinak nebavím
– nakonec jsem ráda, že jsem jela, naučila jsem se lyžovat a hrozně mě to baví, jen mě nebavilo vycházet ten kopec, ale to prostě k horám patří
– zajímavý byl přístup pana správce a jeho humor
– paní učitelky na nás byly hodné a pomáhaly nám, škoda, že někteří museli odjet
– lyžák byl velký zážitek
Iva Machačová
sedmáci,osmáci

2019-01-15T14:58:30+00:00 15.Led, 2019|