Naši nejstarší žáci vyslovili přání jet do pražské zoo. Tak jsme se v pondělí 21. června v 6 hodin vydali. Cesta klimatizovaným vlakem do Hradce i z Hradce probíhala podle plánu jen do Nymburka. Kousek dál v poli rychlík zastavil a vyslechli jsme dvě hlášení. V prvním oznamovali 10 minut čekání kvůli opravě na lokomotivě, následně dalších 45 minut než přijede lokomotiva náhradní. Odtáhli nás do Českého Brodu. Tam jsme přestoupili na tzv. courák a šinuli si to přes Klánovice a Běchovice na Masarykovo nádraží. Šikovní žáci mezitím pomocí mobilu objevili nejrychlejší spoje do cíle naší dlouhé cesty. Podle veselosti se domnívám, že někteří poprvé jeli tramvají.

V zoo jsme se rozdělili na skupinky a chodili a chodili a potkávali se a pozorovali gorily, lachtany, slony a žirafy, svezli se lanovkou, snědli, co se dalo, a tak čas určený na pobyt mezi zvířaty rychle uběhl. Slunce pálilo a já byla ráda, že jsme u slonů potkali skupinku chlapců, kteří nám poradili, jak se dostat k místu, kde jsme měli sraz.

Cesta zpět proběhla bez zádrhelů. Někteří z nás znaveni vedrem a dlouhým chozením ji prospali.

Do zoo se určitě vrátíme. Nestihli jsme se pokochat pohledem na plameňáky a dostatečně dlouho pobýt s tučňáky. Jeďte také, stojí to za to.

B. Drtinová, H. Handlová