Hezky anglicky – přednáška o Kanadě a anglické divadlo

Hezky anglicky – přednáška o Kanadě a anglické divadlo

První listopadové setkání s angličtinou, mimo klasické hodiny angličtiny, byla přednáška o Kanadě. Během tří přednášek pro ročníky 4-5, 6-7 a 8-9 nás pan Kocůrek seznámil se zajímavými místy Kanady a Aljašky. Pro starší žáky byla přednáška celá v angličtině a podle samotných žáků byla zajímavá, inspirativní, plná informací a sami byli schopni porozumět velkému množství anglicky mluveného textu. Některé snad i namotivovala pro samotnou návštěvu Kanady někdy v budoucnu.

Další použití angličtiny v praxi si žáci vyzkoušeli v úterý 27. 11. 2018. Navšívilo nás totiž anglické divadlo z Prahy The Bear Educational Theater. V tělocvičně bylo nejprve přichystáno představení Fair Bear pro 2. – 5. třídu. V napínavém příběhu o hodném a zlém medvědovi a psí soutěži si někteří žáci zahráli i se samotnými herci a celé obecenstvo dokonce pomohlo vyřešit záhadu ukradených psů. I přes to, že bylo divadlo převážně v anglickém jazyce si i ti nejmenší žáci divadlo aktivně užili, zopakovali si už známá slovíčka a naučili se některá nová.

Druhé anglické představení The Alien Grammar Show bylo přichystáno pro žáky 6. – 9. tříd. Při hledání mimozemšťana a jeho dvou dětí na zemi si žáci mohli s americkými tajmnými agenty zopakovat tvorbu otázek v angličtině. I během tohoto představení se do děje zapojilo několik žáků, kteří tak mohli aktivně uplatnit své znalosti angličtiny a nejen oni, ale všichni žáci 2. – 9. tříd zažili divadlo tak trochu jinak, anglicky.

D. Šveráková

2018-12-02T21:15:54+00:00 02.Pro, 2018|