Na hradeckém letišti jsme si to užili

Na hradeckém letišti jsme si to užili

 

V polovině května se žáci 7. třídy a dívky ze zdravotního kroužku vydali do Hradce Králové na branné dopoledne, které den před Helicoptershow uspořádali pracovníci letiště pro děti od mateřských škol až po střední školy.

Přálo nám počasí, takže jsme seděli na trávě a sledovali práci kynologů se svými psy. Někteří si vyzkoušeli na simulátoru nehody jaké to je, když se po nehodě auto několikrát přetočí. Děvčata ze zdravotního kroužku si potrénovala oživování (naštěstí pouze na figuríně). Nejvíc času jsme strávili u ukázky záchrany osob, které z vrtulníku nejprve usadili na 4 sedadla lanovky a potom je z lanovky vyprošťovali. Tato akce trvala téměř půl hodiny a my jsme byli pořádně vyfoukaní od vrtulí helikoptéry.

Ráda bych touto cestou poděkovala panu Kostruhovi za to, že nechal usednout pár dětí přímo do větroně. A ještě o NĚCO se musíme podělit – průlety tryskového letounu těsně nad námi, s mnoha otočkami, co nejpomaleji. To byl opravdu silný a ohlušující zážitek na závěr.

B. Drtinová, L. Jeništová

2019-05-31T11:51:43+00:00 31.Kvě, 2019|