Jak jsme se nepopraly

Jak jsme se nepopraly

 

Začátkem května letošního roku jsem se málem poprala se svou kolegyní. Myslím, že na doudlebské škole se o ničem takovém ještě nepsalo… Ale nečekejte, že Vám tu budu líčit boj. Došlo ke smíru. Důvodem sporu byly dvě soutěže v jednom dni. Znáte to, jak to chodí. Když je dítě šikovné a má ctižádost, daří se mu ve všem.  Já jsem přece jenom uhájila, že na okresní kolo dopravní soutěže mohu vzít cyklisty, kteří se mnou dlouhodobě trénují a na vybíjenou jeli ostatní, ne tak zkušení.

Kéž by to bylo znát i na výsledcích! Toto jaro nepřálo mým svěřencům zdraví. Během tréninků neustále někteří chyběli, a dokonce v den soutěže jsem měnila startovní listinu. Ve starší kategorii (6.-9. třída), kde soutěžila pouze družstva z Vamberka, Rokytnice, Javornice a my, jsme skončili třetí. A to jsem si myslela, že se s Vamberkem utkáme o postup. Nedá se nic dělat, měli jsme méně štěstí a pár zbytečných chybiček nás odsunulo. V mladší kategorii (4. – 6. třída) soutěžili tři čtvrťáci, kteří se teprve zaučují a umístili se na 6. místě z 11 družstev. Moc mě potěšili. Věřím, že napřesrok dopadneme lépe. Nezáleží to jen na mně. Dobře to ví Terka, Kačka, Lukáš ze sedmičky, Mája, Honza, Iva i Michal (tentokrát nemocný) za šestky, Verča P. z pětky a snad to pochopili také čtvrťáci Lada, Lukáš a Denis. Všem děkuji za pěknou reprezentaci naší školy a těším se na lepší budoucí výsledek.

Blanka Drtinová

2019-05-23T09:48:09+00:00 22.Kvě, 2019|