Dne 30.4. jsme se zúčastnili McDonald´s Cupu. Je to fotbalový turnaj pro žáky základních škol. Letos se konal 22. ročník. Soutěží se v kategoriích A (žáci 1. – 3.  třídy) a B (žáci 4. a 5. třídy). My jsme se účastnili pouze v kategorii A (5 prvňáků a 5 třeťáků).

Soutěže se účastnilo celkem 6 škol (ZŠ Rychnov nad Kněžnou Javornická, ZŠ Javornice, ZŠ Kostelec nad Orlicí, ZŠ Rokytnice v Orlických horách, ZŠ Opočno).

Soutěž začala v 8:30, kdy byl společný nástup. Dětem byla řečena pravidla soutěže. Hrálo se každý s každým. Kluci a dívky bojovali ze všech sil a povedlo se jim 3 zápasy vyhrát, bohužel nás Rychnov n. Kn. a Opočno porazili. I tak to byl pro nás veliký úspěch a umístili jsme se na krásném 3. místě. Kromě celkového umístění byl na konci vyhlášen nejlepší brankář, nejlepší hráč a nejlepší střelec. V těchto kategoriích se nám velice dařilo, dva hráči se zvládli umístit. Nejlepším hráčem se stal Jára R. ze 3. třídy a nejlepším střelcem turnaje se stala Nela B. také ze 3. třídy.

Všem hráčům gratuluji a těšíme se na další závody

Kristýna Pastvová