Jak jste to myslel, pane Shakespeare?

Jak jste to myslel, pane Shakespeare?

V pondělí 13. ledna zhlédli žáci 2. stupně  v tělocvičně školy představení herců z Divadélka pro školy z Hradce Králové Jak jste to myslel, pane Shakespeare? aneb Život a dílo největšího dramatika o jeho životě a tvorbě. Odborný výklad doplnili hranými ukázkami ze slavných her a sonetů.

Začali úryvkem ze hry Richard III., nejhranější z kategorie historických her, dialogem nájemných vrahů, majících za úkol odstranit následníka trůnu.

Z Shakespearovy komediální tvorby předvedli část hry Marná lásky snaha, scénu, ve které si španělský šermíř Don Adriano de Armado marně pokouší namluvit krásnou Žakenetu (za herecké spolupráce Lucky z 9. třídy).

Divadelní představení bylo zakončeno ukázkou z nejznámější hry  Romeo a Julie.  Formou improvizační show s Milošem ze 7. třídy realizovali  známý tragický konec.

Pořad Jak jste to myslel, pane Shakespeare? přitažlivou formou doplnil výuku českého jazyka a literatury v souladu s učebními osnovami.

I. Machačová

 

2020-01-13T13:16:46+01:00 13.Led, 2020|