Toto jsou názvy dvou dalších bloků programu prevence, kterou na naší škole uskutečňuje centrum primární prevence Královéhradeckého kraje SEMIRAMIS.

V 8. třídě byly v bloku Nebezpečné bezpečně reflektovány současné trendy trávení volného času s cílem vést žáky ke kritickému zhodnocení výběru jejich volnočasových aktivit. Blok se věnoval tématu adrenalinu a jeho významu v životě člověka. Zřetel byl brán na budování pocitu zodpovědnosti za vlastní osobu, uvědomování si možných rizik.

Žáci 9. třídy si na poslední schůzce sami zvolili blok Na tělo, kde byl věnován prostor problematice partnerství  a prevenci rizikového sexuálního chování. Pozornost byla věnována tématům jako jsou pohlavně přenosné choroby, homofobie, sexuální poruchy. Cílem bylo formování zdravých postojů žáků v oblasti partnerského a sexuálního života.

V obou třídách byly po celou dobu přítomny třídní učitelky a dle svého uvážení se do diskusí a aktivit zapojovaly.

I. Machačová – metodik prevence rizikového chování