I tak by se dal nazvat školní výlet sedmé třídy na Stříbrný rybník v Hradci Králové. Už jste někdy nocovali s dvanácti netopýry na pokoji? Asi ne, že. To několik děvčat z naší třídy ano. Statečná Barča je postupně odchytávala do trika a vynášela ven kolem pištících spolužaček, s kterými měla 12 kilometrů v nohách krásnými lesními cestami v Městských lesích. Sluníčko, nanuky, malinovky, přírodní tělocvičnu vystřídal na zpáteční cestě prudký déšť. Ti, kteří odjeli na výlet bez pláštěnky, bundy, či deštníku, se možná suší ještě dnes. Kluci se alespoň večer zahřáli při fandění fotbalistům.
A ty sršně? Ty nás čekaly druhý den v lanovém centru. Můj obdiv patří statečné Lucce, která jejich hnízdo objevila v dutině stromu a hrdinně se dokázala kolem nich dostat na další překážku, ale i zbývajícím žákům, kteří absolvovali překážky v lanovém centru v pěkné výšce, ale k sršním už šplhat nemohli.
Děkuji sedmákům za pohodový výlet a přeji všem krásné prázdniny.
Iva Machačová