V mateřské škole to žije.
Podzime, podzime, jaký jsi milý,
i když nám sluníčko svítí jen chvíli.
To jsme si mohli říkat při vycházkách, pouštění draků i při návštěvě u myslivce pana Hlouška. To bylo něco pro oči! Tolik trofejí různých zvířat! Děti pozorně poslouchaly poučné vyprávění slavnostně oděného pana hostitele, starší děti se i samy vyptávaly. Ale stejně byly nejraději, když si mohly na něco sáhnout, když viděly, jak se cvičí lovecký pes a když dostaly vystřelené nábojnice. Tuto návštěvu měly za odměnu, že nasbíraly kaštany a žaludy pro lesní zvěř.
Za horšího počasí jsme si vydlabávali dýně, upekli dýňový koláč, jablečný závin nebo Martinské rohlíčky. A také přijelo divadlo s pohádkou Tygřík Péťa a Chytrá horákyně.

Na začátek Adventu si naši zpěváčci pod vedením p.uč. Šárky Dernerové a pomoci p.uč. Lukešové připravili písničky k rozsvícení vánočního stromu před ZŠ. Tentokrát měli i zimně laděné oblečení, které jim zajistila paní Potštejnská. A zpívalo se jim mnohem lépe než v minulých letech díky kvalitnější technice a možnosti zvukové zkoušky ještě dopoledne. Děkujeme všem za spolupráci.
Trochu jsme se obávali příchodu Mikuláše, čerta a anděla do školky. Dopadlo to však dobře, děti přiznaly své malé prohřešky a slíbily nápravu. Těm nejmenším od strachu pomohly i jejich převleky za čerty a andílky. Za písničky a básničky pak dostaly malé balíčky.
14.12. Jsme navštívili se staršími dětmi živou adventní prohlídku na místním zámku, kde jsme si užili krásnou vánoční atmosféru.
Vánoční besídky a vánoční centra(u předškoláků) jsme připravili ve dvou termínech 13.a 18.12.2018. Ve všech třídách se sešla spousta rodičů a prarodičů. Líbilo se jim vystoupení jejich ratolestí i společné vánoční tvoření. Maminky donesly na ochutnání trochu cukroví. S vánočním přáním a písničkou jsme také zašli na městský úřad, do ZŠ a firmy Charvát. Děti si asi nejvíce užívaly samotnou vánoční nadílku ve třídách při rozbalování dárků.

V novém roce jsme se dočkali sněhové nadílky a hned vyzkoušeli, jak to jezdí na lopatách a na pekáčích. Nejstarší děti se účastní také plaveckého výcviku v krytém bazénu v Rychnově n.K.
V lednu jsme shlédli loutkovou pohádku Strach má velké oči. Přivítali jsme i konstruktivní hry se stavebnici Geomag – to jsou magnetické tyčinky, kuličky a barevné výplně, ze kterých jde sestavit hodně zajímavé konstrukce – pokud máte šikovné prsty, fantazii a trpělivost.

A co paní učitelky? Ty se neustále vzdělávají, aby obohatily program svěřeným dětem. Na podzim strávily čtyři soboty na seminářích k předčtenářské a předmatematické gramotnosti. A získané novinky už zařazují do programu. A na předškolní třídě pořádaly setkávání s rodiči, které má usnadnit přechod dětí do základní školy.
Tímto opět naše rodiče zveme na: 19.2., 19.3., 16.4.!