I v letošním roce se účastníme okresní školní ligy. Jedná se o plavecké závody v bazénu v Rychnově nad Kněžnou. Plavecká liga má vždy 4 kola, plave se štafeta (4 žáci, každý 50m). Závodů se účastní vybraní žáci 6. – 9. třídy a několik žáků z 5. třídy. V prvním kole se velice dařilo žákům z 6. třídy, kteří zaplavali štafetu v čase 3:19,49 a vybojovali tak 4. místo. V druhém kole se žákům (Skála, Novotná, Rolečková, Langrová) dařilo ještě lépe a s časem 3:14,90 vybojovali krásné 3. místo. Ve třetím kole se bohužel nepodařilo žákům z 6. třídy kvůli nemoci obhájit 3. místo, ale i 4. místo je krásné. Nesmíme zapomenout i na ostatní žáky. Všichni se velice snažili a v bazénu si to náležitě užili. Avšak konkurence byla veliká. Závodů se účastní závodní plavci z Rychnova a Dobrušky a těm je opravdu těžké konkurovat. Už se těšíme na další a zároveň poslední kolo, které se koná 4.4.2019.