Růžičky pro domácí hospic

Růžičky pro domácí hospic

 

Včerejším promítáním ve školní jídelně a vyprávěním skončilo zapojení některých žáků naší školy do charitativní akce s názvem Růžička.

Celé to vymyslela a dotáhla do úspěšného konce paní Jana Benešová z OBCHODU MÓDOU Odehnal. Přišla k nám do školy začátkem roku 2019 s výzvou, zda jsme ochotni pomoci při výrobě textilních růžiček – „pouhopouhých“ 300 kusů. Tyto růžičky by naše žákyně nabízely během módní přehlídky a peníze, které by za ně obdržely, by putovaly na pomoc domácímu hospici Setkání Rychnov n. K. Paní Benešová své záměry vysvětlila v pěti třídách naší školy (od 5. do 9. třídy). Že její zapálení bylo nakažlivé, o tom svědčí účast asi 30 dívek, 2 kluků a 4 učitelek při výrobě růžiček. Nebylo to pro nás snadné. Nejprve se musela nastříhat látka na pruhy, ty se rozstříhaly na dílky, z dílků se vystřihly okvětní lístky, děvčata okvětním  lístkům opalovala okraje, připravovala zelené vnitřky květů a „šičky“ kompletovaly růžičky dohromady. Naši práci pak dokončila paní Andrea Čejpová, autorka růžičky. Připojila zelené lístky a špendlíky. Ve škole jsme takto tvořili dvě odpoledne, doudlebské ženy a Janiny kamarádky pomáhaly např. v mateřském centru Jablíčko v dalších dnech. Podařilo se – 300 růžiček bylo připraveno. P. uč. Brodinová se čtvrťáky ještě tvořila čelenky.

Módní přehlídku můžete zhlédnout na www.youtube.com (Módní show 2019 Obchod módou Odehnal).

A jaký úspěch naše růžičky měly? Asi velký!  Podařilo se vybrat 21 900 Kč. Tyto peníze alespoň trošku pomohou nemocným lidem a těm, kteří o ně pečují. Jsme hrdi na to, že jsme svou prací mohli přispět a slíbili jsme, že ani v budoucnu nebudeme lhostejní a zase přiložíme ruku k dílu.

Fotografie z výroby růžiček si můžete prohlédnout v době vyučování ve vestibulu školy.

Učitelky doudlebské školy

 

 

2019-05-24T07:26:45+00:00 24.Kvě, 2019|