Do 6. třídy přišlo 12 nových žáků – z Potštejna, Záměle, Brné, a to je pádný důvod se pořádně seznámit. Hned v pondělí ráno se vydali žáci pěšky do Potštejna, aby zde strávili dva dny plné aktivit, při kterých se vzájemně poznávali. K tomu patřilo i dobývání hradu Potštejn a hledání pokladu, který paní učitelka třídní důmyslně zakopala, večerní opékání párků a noční stezka odvahy. Všichni výborně spolupracovali, dodržovali předem stanovená pravidla a někteří si našli nové kamarády. A pro nás učitele je důležité, že to v pohodě zvládli i bez mobilních telefonů. WIFI jsme neměli, mluvili jsme spolu. Pochvala všem dětem.
I. Vostřelová – tř. uč.
I. Machačová – školní metodik prevence
A ještě názory šesťáků:
…nejvíce se mi líbilo, jak jsme opékali špekáčky a hráli hry
…já jsem si to moc užila, tahle parta je super
…moc se mi nelíbily postele, ale nakonec to bylo fajn
…při procházkách, hrách a soutěžích jsme se dobře bavili a skamarádili, doufám, že v tom budeme pokračovat