Vpátek 17.9. se žáci 9.třídy zúčastnili SOUTĚŽNĚ ZÁBAVNÉ AKCE pro žáky 9. tříd základních škol nazvané Den pro vás pořádané na Střední odborné škole a Středním odborném učilišti, Hradec Králové, Vocelova 1338.

Družstvo sestavené z 10 žáků 9. třídy soutěžilo na těchto stanovištích:

• Stanoviště 1  Chodník: sestavení zámkové dlažby dle přiloženého vzoru.
  • Stanoviště 2  Střecha: provádějí demontáž + montáž střešní krytiny dle vzoru.
  • Stanoviště 3  Voda: provádějí montáž rozvodu vody k umyvadlu.
  • Stanoviště 4  STK: zkontrolují funkčnost osvětlení, nahuštění pneu a porovnají údaje v dokladech s výrobními štítky motocyklu.
  • Stanoviště 5  Světlo: pokusí se v měřeném časovém limitu osadit patice sdružené svítilny žárovkami správného typu a následně popsat jaký účel mají jednotlivé koncová světla vozidla.
  • Stanoviště 6  Stavba: rozebírají a složí dřevěné stavby (rozhledna).

Doudlebské družstvo skončilo na 18. místě  v konkurenci 24  škol.

Ostatní žáci si prohlédli soutěžní stanoviště a pokračovali prohlídkou prezentace odborníků a firem na dvoře školy. Zároveň se zde seznámili s učebními a  maturitními obory této školy.

Z učebních oborů nabízejí: instalatér, autolakýrník, klempíř, mechanik opravář motorových vozidel, autoelektrikář, karosář, tesař, zedník. Lze pokračovat nástavbovým studiem na doplnění maturity.

Pokud by jste se rádi ucházeli o studium na této škole, naleznete informace na www stránkách školy   https://www.sosasou-vocelova.cz/.

Z maturitních oborů nabízejí: mechanik instalatérských a elektrotechnických zařízení, provoz a ekonomika dopravy, dopravní prostředky, autotronik.
 Dny otevřených dveří mají:
 SOBOTA  13.11.2021
8:00-13:00,    areál: Vocelova a J.Krušinky