25. – 27. června 2018 vyrazili žáci 5., 6., 8., a 9. třídy na sportovně turistický pobyt do tábora J. A. Komenského v Bělči u Třebechovic p. O. Žáci 9. třídy si letos připravili pro mladší spolužáky velmi pěkný program, za což jim patří velké poděkování.
Po příjezdu do tábora následovala po obědě bojová skupinová hra „Vékáčka“. Deváťáci vyrobili koule z papíru obalené izolepou a týmy žáků bojovali proti sobě v lese. Cílem bylo proběhnout les bez zásahu nepřítele a získat jeho vlajku.

soutěž „Vékáčka“

Potom pokračovaly zápasy v přehazované, pinpongu a fotbale.

fotbalový zápas

soutěž v přehazované

soutěž v pingpongu

Po večeři následovalo posezení u ohně, opékání buřtů.

V noci žáci vyrazili na noční hru pořádanou devátou třídou. Tentokrát se ještě nestrašilo. Cílem bylo projít trasu v lese za co nejkratší dobu.

Druhý den začal pobyt rozcvičkou pořádanou deváťáky.

Dopoledne bylo vyplněno projížďkami na loďkách a koupáním v místním rybníku, protože nám počasí přálo.

koupání v rybníce

projížďka na lodičkách

Před obědem si žáci zahráli hru „Safari“, připravenou deváťáky. Hra spočívala v tom, že si deváťáci vytvořili dvojice. Jeden z dvojice byl zvíře a druhý byl jeho hlídač s molitanovou palicí. Cílem hráčů bylo dotknout se co nejvíce zvířat bez toho, aby ho zasáhla palice hlídače. Pokud hráče palice zasáhla třikrát, byl vyřazen ze hry.

soutěž „Safari“

Odpoledne byl postřehový závod. Žáci byli nalosováni do týmů, které chodili po lese a plnili sportovní úkoly – skok přes švihadlo, poznávací úkoly – ze zeměpisu, z dějepisu, zábavné úkoly – hod šipkou, přenášení vody v hadru na podlahu, pantomimu. Bohužel nás během soutěže zaskočil prudký déšť a závod jsme museli dokončit druhý den.

postřehový závod

Večer následovala diskotéka.

diskotéka

V noci následovala stezka odvahy organizovaná deváťáky, kde nechybělo strašení.

deváťáci organizují stezku odvahy

Poslední den se dokončoval postřehový závod. Vyhodnotili se vítězové všech soutěží, kteří dostali sladkou odměnu, uklidil se tábor, pořídila se závěrečná fotografie a po obědě všichni odjížděli domů.