Videoprojekce Kolumbie

Videoprojekce Kolumbie

V pátek 27. září 2019 žáci páté až deváté třídy navštívili již tradiční zeměpisnou akci. Autoři projektu Planeta Země 3000 si pro nás tentokrát připravili návštěvu Kolumbie.

Projekt probíhá formou multimediálních projekcí poutavých fotografií, dynamických videosekvencí, pestrých animací, map za doprovodu autentických zvuků, hudby a naživo komentovaného výkladu.

S cestovatelem Adamem Lelkem jsme se projeli mezi vrcholky majestátních And, plavali se žraloky, prošli celým procesem sklízení a zpracování kávy, poznali rušný a pestrý život v kolumbijské Bogotě a naopak našli klid a souznění s přírodou na kolumbijském venkově. A jaké byly reakce na videoprojekci ze strany žáků?

Nejvíc se mě zajímala ta barevná řeka a krásná příroda……

Líbilo se mi potápění v moři s rybami, želvami a žraloky …….

Moc mě to bavilo, dříve jsem měla na Kolumbii jiný názor a teď bych tam jela…

Nejvíc se mi líbí, že tolerují malování po zdech. Je to nádherné pouliční umění. Platí tam rčení: „ Raději dej teenaderovi sprej než drogy.“                                      Viki

Moc se mi líbilo potápění se žraloky a vyprávění o kolumbijské kultuře.        Robin

Nevěděl jsem, že tam je opuštěný kolumbijský Alcatraz……..

Bylo to super, moc se mi to líbilo, třeba jak si pán vyráběl kávu, nebo jak policajti chytali zloděje. Chtěla bych se někdy do Kolumbie podívat.                          Tereza

 

2019-10-01T11:36:06+00:00 01.Říj, 2019|