Zdař Bůh!

Tento pozdrav slyšeli žáci 9. třídy v pátek 8.11. několikrát. Pan učitel Pavlík pro ně totiž  připravil exkurzi do Ostravy. Navštívili zde největší muzeum hornictví v České republice. Nachází se na úpatí kopce Landeku při soutoku řek Odry a Ostravice. Je zde jediné místo v Ostravě, kde může návštěvník sfárat těžební klecí do důlní sloje. Po hodinové prohlídce s bodrým průvodcem s ostravským nářečím zhlédli expozici báňského záchranářství.

V druhé části exkurze shlédli na město Ostravu z vyhlídkové věže, která se nachází v areálu ostravské radnice. Vítkovické železárny, Lysá hora, stadion Baníku a další zajímavosti byly ve slunečném počasí k vidění.

V nezbytné poslední části ostravského putování nemohla chybět Stodolní ulice a rozchod v nákupním centru Karolína.

Všem deváťákům patří pochvala za slušné chování, měla jsem možnost poznat je zase z jiné stránky, rodičům moc děkuji za cesty autem do Ústí a zpět a kolegovi Petrovi za bezvadně připravenou exkurzi.

Iva Machačová – tř. uč.

A jak se líbilo žákům?

…velmi pěkný výlet, bavila mě rozhledna i uhelné doly

…můžu jen doporučit